Solární systémy

Solární systémy

solarNechcete už zbytečně platit za drahou elektřinu? V tom Vám pomůžou solární kolektory. Řešení není opravdu složité, solární panely ušetří životní prostředí i vaši peněženku. V solární energii se spolehněte na Trimen Stav s.r.o. Solární systémy slouží pro celoroční ohřev vody v domácnostech. Nabízíme celé sestavy těchto sytémů . Tyto sestavy jsou uzpůsobené tak, aby uživateli přinesly maximální možné využití slunečního záření po celý rok a zároveň představovaly nízké investiční náklady, které bylo nutno vydat při pořizování.
Při návrhu solárního systému vycházíme z výkonu slunečních kolektorů a našich možností. Jednak finančních provozních a prostorových.
Nejpoužívanější sluneční kolektory mají plochu absorbéru cca 2m². Je to dáno výrobními a montážními možnosti výrobců, ale i montážních firem.Jeden kolektor nám ohřeje denně přibližně 100l vody, na teplotu cca 60ºC. Běžná spotřeba vody pro domácnost se dnes pohybuje v rozmezí 200-300l/den. Nejideálnějším řešením je, když kolektory v létě ohřívají bazén a v zimě přitápějí.Pokud máme dostatek finančních prostředků, je ideální nechat si namontovat ploché vákuové kolektory. Tyto mají výhodu hlavně v tom, že pracují i při extrémně nízkých teplotách, kdy už obyčejné kolektory nepracují a dají se tam dosáhnout daleko vyšší teploty. V klidovém stavu až 200ºC.
Co se týče velkých systémů o ploše kolektorů nad 20m², je nejvhodnější nechat si vypracovat projekt nebo konzultovat tyto možnosti s námi, protože se jedná o výkony, při kterých by nesprávné použití mohlo způsobit více škody než užitku. Veliké možnosti použití kolektorů se jeví na sídlištích. Jednak jsou tam plochy, které jsou velice vhodné na umístění kolektorů a potom v bytovce je vždy někdo doma, takže je tam celodenní odběr teplé vody a to je velice vhodné pro použití slunečných kolektorů.
Neváhejte a využijte našich dlouholetých zkušeností a znalostí. Nabízíme vám zejména tyto služby:

 

  • návrh solárních systémů
  • zpracovaní projektové dokumentace
  • montáž se záručním i pozáruční servisem
  • kompletní dodávky
  • výroba různobarevných fasádních slunečních kolektorů
  • výroba atypických kolektorů na mírů (různé tvary kolektorů)
  • poradenství v oblasti využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie
  • zpracovaní energetického auditu
  • pomoc při žádostech o státní dotaci

 

 

Rychlý kontakt

Ing. Marek Neplech
mobil: +420 733 571 462

email: trimen@volny.cz